3. Kapitola- Ošetřovna

29. prosince 2007 v 18:39 | By mad Ergien |  +Mezi dvěma ohni+
S lítostí vám oznamujeme, že majitelka tohoto blogu se při přidávání této kapitoly zbláznila a následně spáchala sebevraždu. Kapitolu však i přes všechny útrapy přidala a před svou smrtí vám stihla ještě popřát příjemné čtení. :-P

Uaaa, ten blog.cz mě vážně jednou zabije. :-P Ale tak je to tady ;) (po několikahodinovém trápení s přidáváním >:-( )Snad se bude kapitolka líbit. ;) Věnuju jí Maysii(za ten obrázek :D), Anduel (za její skvělé komenty) a Melian (za to, že jsi :-P) ;)
***
Lily se otočila, kam ukazoval Křiklan. Hrklo v ní. Dívala se totiž přímo do jedněch pichlavých černých očí. Nebyla schopna slova. Zdálo se jí, že se v jeho obličeji mihlo cosi jako nervozita. Nechtělo se jí věřit, že by byl Severus nervózní, ale přesně tenhle pohled vidělana jeho tváři, když k ní tehdy v knihovně přišel.
Seděla u stolku mezi policemi a skláněla se nad knihou. Zastrčila si několik neposlušných rudých pramenů, které jí padaly do obličeje, za ucho. Byla krásná. Chvíli tam jen stál a odhodlával se. Musí jí to už konečně říct. Přistoupil k ní. Zachvátila ho nervozita. Snažil se to schovat za svojí obvyklou masku.
"Ahoj, Lily." Dívka s leknutím zvedla hlavu a trhla sebou, až jí kniha vypadla z rukou. Rychle se pro ní shýbla pod stůl.
"Ahoj, Severusi." Pousmála se a naznačila mu, ať si sedne na volné místo naproti ní.
"Co se děje?"
"Ale celkem nic."
"Severusi, sice tě pořád moc neznám, ale poznám, že se něco děje." Řekla Lily a znova se na zmijozelského chlapce usmála.
"No jo. Víš, našel jsem jednu vážně užitečnou knížku o lektvarech, tak jsem si myslel, že by tě mohla zajímat."
"Děkuju, ráda se na ní povívám. Musím ještě dopsat tu esej na lektvary."
"Klidně ti s ní pomůžu."
"Tak dobře, zítra před večeří tady v knihovně?" Všimla si, jak se Severus uvolnil a dokonce, kdo by to do něj řekl, pousmál.
"Tak tedy zítra." S tím se zvedl a odešel pryč. Lily tam zůstala ještě stále trochu zaskočená jeho chováním. Severuse vždycky brala jen jako kamaráda. Netušila, jak moc se to změní. Ten večer začlo její noční vysedávání na parapetu. Měla hlavu plnou Severuse.
Ze vzpomínek Lily vyrušil profesorův hlas.
"Slečno Evansová, děje se něco?"
"Ne, nic."
"Tak si přesedněte prosím."
"Ale já dnes slíbila July, že si zas jednou sednu s ní a ona jistě za chvíli přijde."
"Zatím tu není. Sednete si s ní příště. Dnes si sedněte vedle pana Snapea. Vždyť spolu přeci jindy normálně sedáváte ne?"
"To ano, pane profesore, ale…"
"Tak nevidím problém, slečno Evansová, teď už prosím nezdržujte hodinu. Neměli bychom čas ztrácet zbytečným tlacháním, že? Tak začneme, jistě už víte, že budeme dnes vařit kostirost…" To už profesor mluvil ke třídě. Lily opatrně vzala svoje věci, aby se jí zase nerozsypaly a přešla k Severusově lavici.
"Ahoj." Zašeptala a položila si věci. Slova, která následovala, ji ovšem zchladily jako ledová sprcha.
"Doufám, Evansová, že už sis přečetla postup."
"Jo, ale Severusi…"
"Skvěle, tak bys mohla zajít pro drcené drápy hipogryfa." Lily byla dokonale zaskočená. Evansová jí neřekl už hodně dlouho. Navíc ten jeho tón. Ale i přes to Lily tušila, že ho mrzí, co se stalo. Věděla, že je zmijozel a zakládá si na svém vystupování, že nedává najevo emoce a skrývá je za svým nic neříkajícím výrazem. Že se chová jinak, než co si doopravdy myslí. Ovšem ona se už naučila vidět to, co před ostatními tak úzkostně skrývá. Pohroužená do svých myšlenek přešla ke skříni a přehrabovala se v ní. Konečně našla přísadu, kterou hledala. Zvedla se a otočila. Stála přímo tváří v tvář Jamesovi. Lily se lekla a ucukla. Přitom vrazila do skříně. Pár věcí spadlo na zem. Naštěstí se nic nerozbilo.
"Lily, klid, co se děje?"
"Nic, jen jsem se zamyslela, tak jsem se lekla." Začala chvatně sbírat věci a snažila se nepodívat Jamesovi do očí.
"Doufam, že se July nic nestalo."
"Jo, to já taky."
"Hele, Lily, jsi vážně v pohodě?"
"Jamesi, už jsem ti řikala, že jo."
"Já vim, ale…"
"Jamesi. Hele já už musím. To, co teď nejmíň potřebuju jsou stržený body nebo nebo špatně uvařenej lektvar."
"Jasně, ahoj." Dvanácterák se za Lily díval, jak si sedá k Severusovi. Pak si prohrábl svoje hnízdo na hlavě a popadl všechno, co potřeboval. Snad jí moje večerní překvápko aspoň trochu zvedne náladu. S úsměvem na rtech a pomyšlením na večer se vrátil k Siriusovi, který mezitím oslňoval dvě spolužačky, sedící za nimi, svým neodolatelným úsměvem.
***
"Tak, teď by se to mělo už jen slít a nechat v tom týden louhovat listy mandragory."
"Hmm, uděláš to?" Severus se na Lily podíval. Vypadala tak strhaně. Jiskřičky v jejích očích, jako by tam ani nikdy nebyly. Z tváře jí zmizel úsměv a dívala se jenom střídavě na lektvar a do učebnice.
"Myslím, že je v pořádku, sliješ ho teda?"
"Lily." Ta se na něj překvapeně podívala. Nečekala, že by jí dneska řekl jinak než Evansová nebo s ní prohodil slovo, netýkající se lektvarů.
"A ano, Severusi?" Ten se na chvíli odmlčel a váhal.
"Promiň." Zašeptal skoro neslyšitelně. Lily na něj koukala s pusou dokořán. On, zmijozel, se jí omlouvá?
"Radši zavři tu pusu."
"Eh, Severusi, to já se omlouvam. Mrzí mě to. Moc mě to mrzí."
"Jo, to mě taky." Odpověděl odevzdaně, popadl kotlík a začal slévat jejich lektvar. Chytla ho jemně a nenápadně za ruku. Vím, že je to pro tebe těžké, ale myslíš, že pro mě není? Mam ve všem zmatek, všem kolem sebe musím jen lhát a přetvářet se. Mrzí mě, co se stalo."
"Já to vím Lily, ale vždycky když tě vidím s tím Potterem…" Lily si povzdechla.
"Severusi, jestli ..."
"Ale myslím, že by ses potřebovala zas trochu podívat na lektvary. Nedávno jsem objevil v knihovně jednu zastrčenou zajímavou knihu. Měla by sis ji přečíst." Přerušil ji Severus a pobaveně se na ní podíval.
"Myslím, že zítra v 5 u jezera bude skvělá chvíle na čtení." Pak se Lily poprvé za dnešní hodinu lektvarů usmála. Severus pustil její ruku, vhodil do lektvaru několik listů mandragory a zazátkoval ho. V tu chvíli profesor Křiklan ukončil hodinu a po zkontrolování lektvarů propustil studenty. Severus s Lily se na sebe jen letmo podívali a zamířili na další hodinu každý spolu se svou kolejí.
***
James se připojil k Lily.
"Ahoj."
"Ahoj, Jamesi."
"Stejně nechápu, jak můžeš vydržet sedět vedle Srabuse. Vždyť je to…" Lily ani nevnímala Jamesův výčet nadávek a přirovnání. Přemýšlela o odpoledni. Těšila se. Byla ráda, že už se na ní Severus nezlobí. Najednou si uvědomila..
"July! Musíme zjistit, co je s July!" James se zastavil u nadávky umaštěnej slizák a podíval se na Lily.
"To bysme měli."
"Tak já zaskočím za McGonagalkou do kabinetu. Ta už bude vědět, co s ní je."
"Půjdu s tebou."
"Ne, to nemusíš, klidně jdi s klukama."
"Nebude ti to vadit?"
"Ne, v pohodě. Kdybych přišla trošku později na hodinu, tak mě omluv, jo?"
"Jasně." James se na ní naposledy usmál a zamířil ke zbytku Pobertů. Lily si všimla ještě jak se na něj Sirius vrhl a pak svižným krokem zamířila vedlejší chodbou ke kabinetu.
***
"Lily tak co? Už víš co je s July?"
"Je na ošetřovně."
"Co se jí stalo?"
"Prej nic vážnýho. Pak za ní ještě zajdu."
"My půjdem s tebou, viď Reme?"
"Jo, jasně." Než Lily stihla odpovědět, přišel profesor a začal svůj výklad. Hned po tom měli přeměňování s McGonagalovou a zmijozelskými, takže jedna nebelvírská studentka neustále pokukovala ke zmijozelským stolům na jednoho nejmenovaného chlapce, který její pohled oplácel. Bohužel pro ty dva už ten den Nebelvír a Zmijozel neměli žádnou společnou hodinu. Pro Lily ubíhal čas ten den nesnesitelně pomalu.
***
Když skončila hodina přeměňování a Severus odešel spolu se zmijozelskými na další hodinu, nemohl se dočkat odpoledne. V nejednu chvíli se přistihl, že nedává pozor, ale místo toho myslí na Lily. Musel se pousmát. Byl rád, že se může s Lily zase scházet. Byla jeho oporou. Jeho skutečný přítel, kterého by jste ve Zmijozelu těžko hledali. Vyučování se nesnesitelně táhlo. Minuty se mu zdály jako hodiny.
***
"July!"
"Lil." Zazubila se černovláska. "Už jsem myslela, že nepříjdeš."
"No jo, dřív jsem to nestihla, ale někoho vedu."
"Snad ne…" Už to nestihla doříct, protože na ošetřovnu vtrhli James, Remus a Petr se Siriusem v čele.
"Ahoj, krásko."
"Siriusi, klidni hormon."
"Co jsem zas provedl?" Odvětil se svatoušskovským výrazem. James do něj jenom strčil a zezadu chytil Lily kolem pasu. Remus mezitím položil July na stolek knížku a několik pergamenů se zápisy z dnešního vyučování. Petr, se rozvalil k July na postel vedle Siriuse a podával jí načatou bonboniéru.
"Co to tu je za randál?!"Všichni se otočili na rozzuřenou ošetřovatelku.
"Potter a Black. To jsem si mohla myslet. Ať už vás tu nevidím. Zmizte!"
"No jo. Už jdem. Tak zítra Jul." Mrkl na ní ještě Sirius a po vražedném pohledu madam Pomfreyové radši popadl Jamese, který stihl ještě políbit Lily letmo na krk, a vytáhl ho z ošetřovny za Remem a Petrem.
"Slečno Evansová, doufám, že za 5 minut už vás tu neuvidím."
"Jistě, madam." Ošetřovatelka po ní ještě blýskla výhružným pohledem a odešla.
"Už se těšim, až odsud zmizim."
"Jo, nezávidim ti."
"Ale vy taky děláte, jako kdybych tu byla měsíc. Vždyť zejtra budu v pohodě."
"Co se ti vlastně stalo?"
"Ále, taková pitomost. Jak jsem běžela po schodišti a ono se najednou přesunulo, tak jsem nějak ztratila rovnováhu a upadla. No a kotník v háji. Fakt smůla."
"To jo, hele já už radši půjdu."
"Počkej ještě."
"No?" Kamarádka na ní upřela zkoumavý pohled.
"Co máš se Severusem Snapem?"
"Ju July, p proboha co tě to napadlo. Nic. Nic s nim nemam."
"Lil, myslela jsem, že když jsme kámošky už od prváku, že bys mi to mohla říct."
"July, já…"
"Co tu ještě děláte, slečno?!"
"Já, já, nic, madam. Už jdu." Vykoktala ze sebe Lily, vrhla omluvný pohled na July a vystřelila z ošetřovny.
***
Tak já zas mizím. :) Btw hlasujte v anketě. Výsledek 3 na 3 neberu :-P.
S pozdravem
Vaše mrtvá Ergien ;) :-P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ergien Ergien | E-mail | 29. prosince 2007 v 18:42 | Reagovat

wow, mě omejou, ono se to zveřejnilo :-O a cely :D

2 wampirella wampirella | Web | 30. prosince 2007 v 13:37 | Reagovat

Ahoj! hele u mě na blogu je soutěž, takže jestli máš nákýho pěknýho kluka, tam mi ho pošli;-)

3 Ergien Ergien | E-mail | 30. prosince 2007 v 14:03 | Reagovat

heh, zrovna tady cekam, az se mi odesle ten email :D teda jestli se odesle :-P zatim to moc nevypada... :D

4 Goddy-Zuberstab Goddy-Zuberstab | E-mail | Web | 31. prosince 2007 v 13:47 | Reagovat

neser a přidávej :D

Sice takovýhle povídky nemám láda *takovej divnej pohled* ae tak dočteme tooo xD

Další další další

5 Melian Melian | Web | 31. prosince 2007 v 15:15 | Reagovat

teda! super:)) Fakt moc pěkná kapitola- kdy bude další, co?! Jinak- no hlasy 4/4 to je zapeklitá situace!:D já bych chtěla k obou. Tuhle píšeš fakt nádherně a tu druhou- ta je zas úžasná tím, jak jsi to vymyslela! Moc děkuju za věnování!:-*

6 Maysie Maysie | Web | 31. prosince 2007 v 21:48 | Reagovat

Teda.. Děkuju za věnování.. a z mé vlezlosti ti házím další obrázky.. =PP

http://fc04.deviantart.com/fs21/i/2007/232/0/b/From_the_Shadows_by_princesskariboo.jpg

http://fc03.deviantart.com/fs18/f/2007/207/b/e/hp__two__s_company__three____by_chupachup.jpg

PS: nezabíjej mě.. =DDD

Jinak moc pěkná kapitolka..  Název mezi dvěma ohni sedí dokonale.. =)

7 Melian Melian | Web | 1. ledna 2008 v 12:14 | Reagovat

Maysie: joo, ten druhej už ergien zná (nebudu se chlubit, díky komu:D) A ten první je fakt hezkej:)) šikula.. Také mi tma sedí název

8 Ergien Ergien | E-mail | 1. ledna 2008 v 14:17 | Reagovat

Za název děkujte Anduel. :-P btw ten druhej obrázek je dobrej(uz ho mma taky ulozenej v kompu :D) a ten první je suprovej :)(i když teda severus tam má teda hodně zarputilej výraz :-P)

Maysie: Zabit te?? Zatim ne. :-P

9 Maysie Maysie | Web | 1. ledna 2008 v 15:55 | Reagovat

Melian: No, nejspíš mi to dochází.. =PP

Ergien: Tralalá..xD má no.. eh..

No, jdu brouzdat po obrázcích (kdyžse člověk nudí.. =D ) a když nějakej najdu.. zase přihodím..

a časem ti to tu zaspamuju.. =DD

10 Ergien Ergien | E-mail | 1. ledna 2008 v 20:29 | Reagovat

Maysie: Klidně spamuj :D mě potěší i takovej spamík :-P alespoň to znamená, že sem chodí aspoň nekdo :D btw ted sem docetla tvoji muru a motyla.... aaaach, ja se rozplývám :D

11 Maysie Maysie | Web | 1. ledna 2008 v 20:55 | Reagovat

Ergien: já ráda spamuju.. =)

Akorát koukám... ty jé..ty se rozplýváš a já se šťastmě culím.. děkuju.. zvedla si mi náladu ještě víš.. ;) a jasně, že ráda spřátelým.. =)

12 pantherka pantherka | Web | 2. ledna 2008 v 10:49 | Reagovat

teda koukej brzo obživnout :DDD Minimálně proto, abys napsala další stejně skvělou kapitolu :DDD JInak to to neodpustim, slyšíš? :D

13 Anduel Anduel | Web | 3. ledna 2008 v 16:13 | Reagovat

já si to poctivě přečtu a pak idiot nenapíšu koment, mi to nějak nedošlo...prostě inteligent, ví se to o mně...:-) ale te konečně k tý kapče...očividně...byla supeeer! moc se ti povedla, i když já se musím přiznat, mám ráda seva, ale k lily mi prostě sedí ten james...já fim, jsem strašná:( ale baví mě to číst, podáváš to moc dobře a skvěle se to čte. jen tak dál...moc se těším na další kapču.

jo a kdy bude zas k Va ke riest? smutně koukám. a že se to pokusíš rozepsat?:-)))

14 Ergien Ergien | E-mail | 3. ledna 2008 v 19:53 | Reagovat

maysie: ok ;) jsem ráda...

pantherka: nj, pokusim se, ale sem ted desne zlenivela... :-P

anduel: to se mi stává často :D tak se nediv, když ode me nenajdes nekde koment O:-) btw pokusim se, ale s tim obživnutim bych to neviděla tak brzo :D

15 MarryT MarryT | Web | 15. ledna 2008 v 10:03 | Reagovat

super těším se na pokráčko

16 Wampirella Wampirella | Web | 20. ledna 2008 v 16:07 | Reagovat

Nééé já chci další kapču!!!

17 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 22. ledna 2008 v 14:57 | Reagovat

:) Opět musím pochválit.. ;o) No.. asi ze mě opět nevypadne moc smysluplný koment, tak aspoň: Co nejdřív napiš pokráčko.. :) taková originální věta.. :DD

18 Nika Nika | Web | 15. února 2008 v 21:38 | Reagovat

Můj názor jako vždy...musí se zabouchnout víc do Severuse. prostě je superovej. A je chudák:-/ Jo, ale kapitolka je opravdu moc hezká a krásná a všechni. Už se těšim na další;-)

Nika

19 Ergien Ergien | E-mail | 15. února 2008 v 22:36 | Reagovat

Nika: děkuju :)a s koncem se nech prekvapit :) nebo si znova precti uvod a pochopis XD nebo si ho radsi necti :-P bude to pak vetsi prekvapko :D ale dik ;)

20 Nnawell Nnawell | 30. června 2008 v 12:20 | Reagovat

pokracko

21 Magda Magda | Web | 10. srpna 2008 v 18:37 | Reagovat

Teda! To byla opravdu moc hezká kapitola a kdy bude další????

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama