2.Kapitola - Před soumrakem

24. prosince 2007 v 14:22 | By Ergien |  +Va ke riest+
Uaaaaaa, tak tuhle kapču jsem psala včera. :) Dneska se ji tu snažim už alespoň dvě hodiny přidat. No, snad se bude líbit. ;) A jako vždy-komentujte. :-P Btw všem přeju veselé Vánoce a šťastný nový rok. ;)
Tak Anduel, snad jsi se dočkala. ;)
EDIT: Kapitola upravena dne 6.7. 09 - Tentokrát jsem Kaachovi sebrala meč a místo něj mu šoupla obyčejnou loveckou dýku (kde by taky sebral meč XD nj...to byla pitomost) a přidala mu trochu rozumu a ubrala demence. :)


***
Když se probral, první, co si uvědomil, byla bolest v hlavě. Hned potom následovalo poznání, že leží v lese. A bohužel zrovna v tomhle lese, do kterého se vesničané neopovažovali vstoupit. Leda snad na okraj, kde stromy rostou ještě daleko od sebe a mezi větvemi prosvítá dost slunce. On byl výjimka. On se do tohoto 'prokletého' lesa jednou odvážil a potkal JI. Od té doby sem chodil pořád. Ne že by se nebál, ale ona, jedna z nich, mu za to stála. Měl štěstí, že zrovna nic nebylo nikde poblíž na lovu, když tady vyspával. Odněkud z lesa se ozvalo táhlé zavytí. Vlci… tady rozhodně nic neobvyklého… Byl už přece zvyklý slýchávat vytí, ale stejně mu přejel mráz po zádech. Za chvíli se bude stmívat, čas vypadnout. Vytáhl svůj dlouhý lovecký nůž a s trochou námahy se postavil, stále opřen o strom. Snažil se soustředit na okolí. Pořád se mu ještě trochu motala hlava. Pokusil se odstrčit od stromu. Zavrávoral, tak se radši znova opřel. Zabodl nůž do kůry vedle sebe, aby měl volné ruce a odvázal si od pásku malou lahvičku. Odzátkoval ji a vypil všechen její obsah najednou. Byl to odvar z bylinek, který ženy ve vesnici běžně vaří. Jeho příprava sice nebyla zrovna dvakrát příjemná kvůli zapáchajícím výparům, které se přitom uvolňovaly, ale byla také velice rychlá a jednoduchá. Odvar byl mezi lidmi velice oblíbený. Byl léčivý a dokázal muže posílit, když byli vyčerpaní a oni tak mohli dál pracovat. Teď se velice hodil. Kaachovi se přestala motat hlava. Vytáhl svou dýku ze stromu a aval klopýtat směrem k vesnici. Chvilkami měl pocit, jakoby zahlédl ve stínech stromů jakýsi pohyb. V jiném lese byste si asi řekli, že je to dobré, ale ne v tomhle. Radši sevřel svůj nůž a rychlil do klusu. Vtom mu do cesty vběhl vlk. Kaach se po něm ohnal dýkou a uskočil do strany, jenže tam se okamžitě vynořil další vlk. Byl obklíčen.
"Ne tak rychle, příteli." Ozvalo se za ním. Otočil se za hlasem. Za ním se zrovna narovnával mladík s dlouhými blonďatými vlasy. Ležérně si z ramene oklepal poslední zbytky srsti, které stejně zmizely dřív, než stihly dopadnout na zem. Ostatní vlci ho ihned napodobili a také na sebe vzali lidské podoby.
"Kdo jsi?!" A co ode mě chceš?" Odsekl Kaach. Neznámý se poušklíbl.
"Ach, omlouvám se. Kam zmizely mé způsoby. Mé jméno je Laiwe." Jak to dořekl, naznačil mírnou úklonu, ale ani na vteřinu nespustil pohled z Kaacha.
"Hmm, nemůžu říct, že by mě zrovna těšilo. Moje jméno už znáte, takže představovat se už asi nemusim…"
"Máš pravdu, něco už jsme o tobě slyšeli, ale přeci jen by to byla slušnost."
"Na slušnost zrovna nemam náladu. Radši mi rovnou řekni, co po mně chceš."
"Chtěl bych, aby se ke mně někdo jako ty choval s jistou úctou."
"A krom toho chceš ještě co?"
"Dobrá tedy, přeskočíme zdvořilosti. Krom toho chci, abys šel se mnou."
"Kam?"
"Mám připraven pokoj speciálně pro tebe." Usmál se zlomyslně Laiwe. S tím se podíval na jednoho muže ze své smečky a krátce zaštěkal. Ten kývl hlavou a sám začal poštěkávat na ostatní členy tlupy. Ti se začali přeměňovat zpět ve vlky a mizeli v lese. To se Kaachovi nelíbilo. Předtím je měl alespoň na očích.
"Netušil jsem, že umíte štěkat i v lidské podobě." Poznamenal s ironií jasně znějící v jeho hlase. Laiwe se otočil zpátky na něj a po tváři se mu mihl stín znechucení.
"Vidím, že je vážně pravda, co se říká."
"Co se říká?"
"Vážně to chceš vědět?"
"Jo."
"Že nějaký obyčejný prachsprostý člověk, který neví o vlčích lidech zhola nic, si namlouvá naší vlčí kněžku, ještě ke všemu mojí snoubenku jako by se nechumelilo." Kaach se zarazil a polkl naprázdno.
"Lžeš."
"Proč bych měl? Felien má vysoké postavení a je již zaslíbená. Ty nemáš to nejmenší právo na ni ani pomyslet. Ty, obyčejný člověk!"
"Zasnoubená…" Kaach svěsil ramena a zaryl pohled do země. Tohle pro něj byla opravdu rána. Pokud mu ten namyšlenej blonďák říká opravdu pravdu, pak to tedy znamená, že mu Felien celou tu dobu lhala…
"Ach tak, ona se zapomněla zmínit? Taková důležitá věc…"
"Sklapni!" To nemůže bejt pravda, nemůže, nemůže! Kaach byl zoufalý…
"Je to pravda."
"Co?"
"Říkám, že to pravda je. Nenuť mě se opakovat."
"Ale já nic neřikal." Poznamenal podezřívavě Kaach.
"Někdy nejsou nutná slova, stačí myšlenka…"
"Aha, takže ty se mi hrabeš v hlavě. Tak to je super."
"Takhle bych to přesně nevyjádřil, ale ano, hrabu se ti v hlavě. Víš, ne všichni vlci to dokážou, ale já samozřejmě ano, jakožto zástupce první vlčí třídy. I když i někteří z druhé to částečně dokážou, třeba tady Reik…"
"Dost!" Utnul jeho výklad Kaach, čímž si vysloužil velice zlý pohled. "Myslím, že to už stačilo. Jednak netušim, kdo je Reik, a druhé mě nebaví poslouchat řeči o tom, jak jsi lepší než ostatní a za třetí myslim, že už jsme tu ztratili dost času. Za chvilku se bude stmívat a já bych chtěl do města dorazit ještě v jednom kuse. Zaživa. A to je tady po setmění trochu problém, tak že bych už šel…"
"Ty dneska půjdeš už jedině s námi. Mimochodem Reik je můj zástupce a čeká tady se zbytkem tlupy na můj jediný pokyn, aby tě mohli roztrhat na kusy, takže doufám, že ti je jasné, že si zahráváš s ohněm. Měl by ses chovat slušně a dělat vše, co ti řeknu."
"A to jako proč? Zatím se tady nikdo neobtěžoval říct mi, co po mně vlastně chcete. Hele dneska fakt nemam zrovna dobrej den, takže k věci laskavě!" Laiwe nic neříkal, založil ruce na prsou a zvedl obočí.

"Nic? Tak já jdu. Příjemně jsem si popovídal. Snad už nikdy na viděnou." Kaach protočil oči a otočil se k odchodu. Byl v ráži a už chtěl co nejdřív zmizet.
"Qua re!"
"No dobrá, dobrá. Tak si tedy promluvíme." Povzdechl si rezignovaně Kaach a zadíval se na svoje nohy, kolem kterých se mu ovinuly kořeny, které o držely na místě.
"Ne tady." Odpověděl Laiwe a dalším kouzlem se změnil ve vlka. Pak zavrčel a vykročil skrytou lesní stezkou.
"To tu mám zůstat takhle? To sám asi brzo zapustím kořeny." Křikl za ním Kaach. Jakmile to dořekl, kořeny povolily a kolem něj se vynořili vlci. Bleskově vytáhl svou loveckou dýku a nepěkně sekl do čumáku vlka, který se příliš přiblížil.
"Nech toho. Zbytečně zdržuješ."
"Laiwe?"
"Ano, kdo jiný?"
"Jak to mam asi vědět?!"
"Radši už pojď."
"To se mam jako nechat dobrovolně sežrat těmahle bestiema?"
"S tebou to bude těžký. Nechtějí tě sežrat. Mají tě jenom odvést."
"To bych šel raději sám."
"Tak to máš smůlu."
"Kam mě vůbec chcete odvést?"
"O to se nestarej."
"Budu."
"Nezdržuj."
"Budu."
"Chováš se jak děcko."
"Jo. Dokud mi neřekneš, co se mnou chcete dělat."
"Jsi vážně příšerný."
"Jo, já vim. Tak co, řekneš mi to nebo tu mam takhle postávat celou noc?"
"Řekl jsem, že mám pro tebe připraven speciální pokoj."
"Kde?"
"Ve městě. Teď zahoď tu dýku a pojď."
"Vidíš, že to jde."
"Jdeme?" Ušklíbl se na vlky a poněkud neochotně odhodil dýku.
Do města? Proč? Zřejmě kvůli Felien, kvůli čemu jinému. Ale vždyť to dneska celé skončilo? Tak to buď nevědí, nebo se mně teď potřebujou zbavit, abych o nich nikde nemohl vykládat… Každopádně nejdůležitější teď je přežít dnešní noc, což by mohl být trochu problém… Kaach se zadíval na vlky kolem sebe a vykročil s nimi do temnoty lesa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aaa aaa | 24. prosince 2007 v 14:32 | Reagovat

Našiel som super web - www.TopHry.net - dá sa tam zahrať kopu online hier úplne zadarmo a hry idú aj stiahnuť! Všetkým odporúčam!

2 Anduel Anduel | Web | 24. prosince 2007 v 22:29 | Reagovat

HA, dočkala jsem se!!! bomba!!!:-) fakt úžasný! já miluju originální povídky (z tý mý by ses teda zbláznila...) ale ta tvoje je super. jen bych být tebou víc rozepisovala a z povídky udělala knížku, máš na to:) je to supeeer a moc se těším na další!

3 Ergien Ergien | E-mail | 25. prosince 2007 v 17:55 | Reagovat

Anduel co se ti stalo?? ses asi hodne prastila do hlavy nebo na tebe prislo vanocni silenstvi. :-P knizka?? si fakt bláázen :D a moje povídky dobrý?? jeste vetsí blázen. :D ale tvoje povídka je náhodou skvělá. ;) já si jí v tom moři dnešní fanfiction oblíbila ;)je suprová :-P btw jaky byly vanoce?? :) ja dneska testla new prkno :D bomba, akorat sem hodila jednoho peknýho vydarenýho tygra. :D njn, sem sikulka :-P

4 Goddy-Zuberstab Goddy-Zuberstab | E-mail | Web | 25. prosince 2007 v 19:44 | Reagovat

Ergien,ty vážně potřebuješ pořádnou dávku sebevědomí! Už mě z tebe bolí hlava jak se tu shazuješ! Tahle povídka je bombová! Opravdu se mi líbí! Ae jestli by to šlo do knížky se dozvíme časem! A já doufám že se věštění Anduel vydaří a bude....

Těším se na další díly! :)

5 Melian Melian | Web | 26. prosince 2007 v 0:13 | Reagovat

:D já se taky rozně tšímna další díly! Fakt krásné- a vůbec nepřeháním ty potvoro jedna:D Nádhera! A výbornej nápad! Myslím, že by to fakt šlo na kinhu.. nebot ty vlčí lidi.. výbornej nápad! jéééé!:)

6 wampirella wampirella | Web | 26. prosince 2007 v 9:15 | Reagovat

Tý jo! fakt super!!kdy bude další kapčA??

7 Ergien Ergien | E-mail | 26. prosince 2007 v 14:12 | Reagovat

:D ja sem tady vazne mezi blaznama :D ale dekujuuu ;-* potesili ste me,tak ja se vas taky pokusim potesit :D a pokusim se co nejdriv ;) (tzn tak za mesic :-P) ale sem fakt rada, ze se vam to libi. ;) a taky doufam ze mi prominete ty dlouhy pauzy mezi kapitolkama ;)ono ja mam napady na dalsi dve (nebo mozna uz 3 :-P) dalsi povidky ale neni cas je napsat :D Za to te obdivuju, Anduel, jak dokazes tak rychle pridavat ;)

8 Anduel Anduel | Web | 26. prosince 2007 v 14:53 | Reagovat

to jen těma prázkama teď:)jinak jsem samozřejmě blázen! a v současnosti do tvý povídky:-))) ale já to s tou knížkou myslela vážně, jen by to chtělo víc rozepisovat, a pak to bude perfektní:-))) tady se snažíš uspěchar děj, tam bys mohla mít větší klid...a prostor:) nech si to projít hlavou...

9 Ergien Ergien | E-mail | 26. prosince 2007 v 16:52 | Reagovat

:) pravda, že je to možna moc uspěchany, pokusim se to zlepšit, ale nic zazaracnyho bych necekala :)(btw dik, ze jsi se odvazila i ke kritice ;) cením si jí :))

10 Goddy-Zuberstab Goddy-Zuberstab | E-mail | Web | 26. prosince 2007 v 18:12 | Reagovat

Ergien,jsi mezi bláznama,ae to už tak je ve světě netu :D

Kdo  jiný než naprostý blázen tráví dny čtením?! :D No já jo! :D A blázen jsem! A jsem na to hrdá! Sem ráda středem pozornosti a dělá mě dobře když lidi šokuju a já to přiznávám,sice newím jak to tu te´d souvisí,ae tak neřešme :D

11 Anduel Anduel | Web | 27. prosince 2007 v 23:46 | Reagovat

neber to přímo jako kritiku spíš radu od cvoka :-)píšeš skvěle, jen tak dál...

12 Nika Nika | E-mail | Web | 20. dubna 2008 v 21:12 | Reagovat

ty jo. To je zajímavý. A krásný. ty joo;-) už se moc těším dál;-)

13 Ergien Ergien | E-mail | 6. července 2009 v 22:09 | Reagovat

EDITOVÁNO :)
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama